Barek na alkohol

Barek na alkohol kojarzy się niekiedy ze zbytkiem i luksusem, meblem nadającym się tylko do dużych domów, w których urządza się eleganckie przyjęcia. W rzeczywistości jednak to bardzo praktyczny mebel, który odpowiednio dobrany i zaaranżowany stanie się zarazem ozdobą nawet skromnie urządzonego salonu.

Zapas dobrych alkoholi zgromadzonych w jednym miejscu to świetny sposób na uporządkowanie zarówno zbiorów kolekcjonera, jak i trunków, które w ciągu całego roku otrzymujemy na różne święta i jubileusze. Barek w salonie jest więc dobrym pomysłem nie tylko dla znawców chcących zrobić wrażenie na gościach, ale też dla wszystkich, którzy lubią, gdy wszystko w domu ma swoje miejsce.

W przypadku mebla, który ma duże znaczenie reprezentacyjne, estetyka pełni bardzo ważną rolę. W pierwszej kolejności musimy zdecydować, czy wolimy barek zabudowany, czy wolnostojący. To pierwsze rozwiązanie łączy się oczywiście z większym nakładem pracy i kosztów, ale efekt w postaci spójnej aranżacji wart jest zachodu. Barek w zabudowie meblowej wykonuje się na podstawie indywidualnego projektu, umieszczając go na przykład w szafie z drzwiami przesuwnymi. Elegancki i dyskretny, jest świetnym rozwiązaniem również do niewielkich pomieszczeń – nie zajmuje zbędnego miejsca.

Barki wolnostojące są mniej profesjonalnym rozwiązaniem, ale dają duże możliwości aranżacyjne. To zwykle niewielkie, mobilne (wyposażone w kółka) lub stacjonarne, okrągłe lub półokrągłe szafki z oszklona dolną częścią, ale spotyka się też inne formy tego mebla, np. barki otwarte w postaci kilku szklanych lub drewnianych półek czy wymyślne projekty typu barek w formie globusa.

Barek należy oczywiście dobrać do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie, oraz jego metrażu. Możemy wybierać spośród barków nowoczesnych, barków retro, kolonialnych, gabinetowych, dostępnych w najróżniejszych wielkościach i pojemnościach mebla: od minibarków mieszczących kilka butelek po rozbudowane systemy wyposażone w dodatkowe funkcjonalności.

Właśnie te funkcjonalności decydują o cenie i prestiżu barku na alkohol. Najtańsze i najprostsze barki to po prostu szafki połączone ze stolikiem. Jeśli zależy nam jednak na czymś bardziej rozbudowanym i efektownym, możemy rozważyć zakup barku-komódki, wyposażonej w małą lodówkę, przestrzeń do przechowywania wina w poziomie, specjalne uchwyty na kieliszki i podświetlane, wysuwane półki. Najbardziej luksusowe modele barków tego typu charakteryzują się frontami z litego drewna najwyższej jakości. Taki mebel staje się wyjątkową ozdobą wnętrza, przyciągająca wzrok i oczywiście zachęcającą do degustacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *